free web hit counter

Історія

З історії школи…

У нашому шкільному домі відчувається якась надзвичайно тепла аура. Може й дійсно нам допомагають каміння Спасо-Преображенського Собору…
Історія нашої школи, дійсно, дивна.
«З каміння храмного святого стоїть палац на Льва Толстого…» – ці рядки присвятили школі наші випускники.
1937 рік. У місті розпочали свою роботу 40 навчальних закладів, а з каміння Спасо-Преображенського Собору побудували нашу 121-шу.
В роки окупації в школі знаходився склад румунських військ. Після визволення міста – шпиталь. А з 1948 року школа почала працювати. – Та як!
Є наш одеський вираз: «Нічого немає кращого ніж добрий сусід» – і це знову про нашу школу.
Під одним дахом з нами: школа Столярського, загальноосвітня середня школа № 58, музичне училище духового оркестру, відділ освіти Центрального району.
І всім було місце, а головне –всі дружили. З 1947 року у школи було ім’я Лесі Українки, в 70-х – Валерія Чкалова, але справді кажуть, що краще, ніж скаже народ, нічого немає. Відповідно до меморіальної дошки: «В цій школі навчався юний герой…» – нашу школу називають школа імені Яші Гордієнко.
І це для нас честь. Школа шанує і буде шанувати пам’ять про людей, яких своїм вогнем опалила війна.
Ми продовжуємо традиції педагогічних колективів, які працювали під керівництвом таких професіоналів, як Петро Лукич Федчук, Павло Михайлович Стежко, Анна Яківна Євдошенко, Інна Миколаївна Волкова. Вічна їм пам’ять. Це вони створили особливу ауру нашого шкільного дому.
Зараз в школі працюють 57 педагогічних працівників. З них 18 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 12 «спеціаліст І категорії», 8 мають педагогічне звання «Учитель-методист», 7 – «старший учитель». Майже 60 відсотків становлять молоді фахівці, які тільки починають розуміти всю важливість професії вчителя.
З давніх-давен у світі звання Учитель давалося не кожному, тому що, крім знань, ця людина повинна була вміти передавати знання дітям, виховувати в них бажання вчитися.
А головне –вчитель повинен був мати духовний, моральний, етичний потенціал, мати такі загальнолюдські якості, як доброта, любов до ближнього, співчуття і милосердя. Тільки тоді вважалося, що учитель може допомогти дитині стати особистістю.
Ось чому в нашій школі ми приділяємо велику увагу творчому професійному росту кожного учителя. Наші вчителі беруть участь у конкурсах «Учитель року», Ярмарку педагогічних ідей, проводять семінари, на яких діляться своїми наробками з колегами міста, області, нашої країни, Великої Британії і республіки Польща.